0 oy
121 kez görüntülendi
Doğum sonrası kategorisinde tarafından
Sevgili anneler, 2 aylık nur topu gibi bir erkek evladım var. Bebeğimin bir sorunu var devamlı gaz çıkartıyor. Kayınvalidem yediğim besinlerden kaynaklı olduğunu söyledi. Annenin yediği besinler bebeğe gaz yaparmış. Sanırım bundan sonra yediğim besinlere dikkat etmem gerekiyor. Daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı? Gazdan dolayı bebeğim çok rahatsız. Bebeğim uyumakta zorlanıyor ve çok huzursuz. Bebeklere gaz yapan besinler nelerdir?

1 cevap

0 oy
tarafından
 
En İyi Cevap
Yediğiniz gıdalar bebeğinize gaz yapabilir. Bu nedenle her şeyi yememeye özen gösterin. Bilinçli beslenme uygularsanız daha sağlıklı olacaktır.

Lahana, turp, brokoli, çiğ sebze, soğuk şekersiz süt, yoğurt gibi bazı gıdalar gaz sıkıntısına yol açabilir. Bu konuda doktorunuza veya bir beslenme uzmanına sorarak yardım alabilirsiniz.

Hazır meyve suları yerine taze sıkılmış meyve sularını tercih edin. Şeker yerine pekmez yiyebilirsiniz. Pekmez kan yapıcı özelliğiyle de çok faydalıdır.

Unutmayın ki bebek ne kadar emerse anne sütü o kadar artar. Tabi ki emzirme zamanı bebekten bebeğe değişiklik gösterir. Emzirirken eğer bebeğiniz uykuya dalıyorsa bu iyiye işarettir. Emzirmede her hangi bir problem yok demektir.

Emzirme döneminde anne stresten sıkıntıdan uzak durmalı, bol sıvı almalı, dinlenmiş olmalı ve sağlıklı beslenmeye devam etmelidir.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
7, Haziran, 2015 Doğum sonrası kategorisinde Ayşe tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
9, Mayıs, 2020 Bebek kategorisinde Elif tarafından soruldu
0 oy
6 cevap
13, Ocak, 2016 Hamilelik kategorisinde Emel tarafından soruldu
0 oy
4 cevap
6, Aralık, 2015 Bebek kategorisinde Arzu&Tolga tarafından soruldu
0 oy
8 cevap
30, Eylül, 2015 Bebek kategorisinde Elif tarafından soruldu
Hoş geldiniz, Hamilelik Soruları sizlere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Lütfen platform kurallarına uyunuz.
...