0 oy
106 kez görüntülendi
Hamilelik kategorisinde tarafından
Heyecan dorukta kızçelerrrrr :) Doğuma 3 hafta kaldı. Artık doğum çantasını hazırlamam gerekiyor. Tecrübeli anneler bana yardımcı olabilirse sevinirim. Doğum çantası nasıl hazırlanmalı? Eksik bir şey olsun istemiyorum. Teşekkürlerrrr

1 cevap

0 oy
tarafından
Doğum çantasını hazırlarken hem kendinizin kişisel eşyalarını hem de bebeğiniz için gerekli olanları valizinize koymanız gerekir. Doğum çantasını son 3 hafta kala hazırlarsanız sizin için daha kolay olacaktır. Doğum çantanızı hazırlarken hava şartlarını göz önünde bulundururn. Hastane de anne ve bebek için neleri temin edebileceğinizi önceden araştırın. Doğum çantası anne adayları için çok önemlidir. Çünkü herşey elinizin altında olacağı için daha rahat edeceksiniz.

Sıralayacak olursak gerekli eşyalar;

Doğum kartınız, doktorunuzun kontrollerinin bulunduğu dosya, tahlilleriniz, sigorta kartınız.

Yakınlarınızın telefon numaraları

Önlem amaçlı nakit para

Meme ucu için krem

Deodorant

Lohusa tacı

2 takım gecelik ve sabahlık. Önden düğmeli alırsanız emzirirken daha rahat edersiniz.

Bol miktarda iç çamaşırı, çorap, terlik, kişisel bakım ürünleri, hijyenik ped, üç adet emzirme südyeni, meme ucunu temizlemek için kullanılan mendiller, kirli çamaşır torbası. Gelen misafirlerinize bakımlı görünmek için makyaj malzemeleri.

Bebeğiniz için;

4 adet zıbın, Bebek battaniyesi, çorap, patik, eldiven, başlık, Uzun ve kısa kollu tulum, bebek mendili, mama önlüğü ( en az 5 tane), kirli çamaşır önlüğü, bebe şampuanı, süt sağma cihazı, hastane çıkışında bebeğinize giydirmek istediğiniz özel bir giysi.

Pişik remi, biberon, emzik ve koruyucu kutusu, emzirme sorunu çıkarsa diye yani her ihtimale karşı meme kalkanı, çarşaf takımı.

Bu malzemeleri çokça koymakta fayda var hastane de ne kadar kalacağınız doğum günü belli olacaktır. Daha sonra bunun paniğini yaşamamak için önlem almakta fayda var. Benim verdiğim sayılar en az sayılardır. Arttırabilirsiniz bu yararınıza olacaktır.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap
16, Eylül, 2019 Hamilelik kategorisinde Melek tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
14, Temmuz, 2015 Hamilelik kategorisinde miray tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
25, Ocak, 2015 Hamilelik kategorisinde Gamze tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
23, Ocak, 2015 Hamilelik kategorisinde Begüm tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
1, Temmuz, 2015 Hamilelik kategorisinde anne adayı tarafından soruldu
Hoş geldiniz, Hamilelik Soruları sizlere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Lütfen platform kurallarına uyunuz.
...