web analytics
0 oy
104 kez görüntülendi
Hamilelik kategorisinde tarafından soruldu
merhaba 6  aylik hamileyim midem cok sık rahatsizlaniyo siskinlik agri oluyo sabaha kadar uyuyamiyorum midemden gebelikte doktora danisilmadan ilac kullanilmaz ama gaviscon rennie kullanabilicegimi okudum netten devlet hastanesinde kontrollerim oldugu icin doktora surekli ulaşamıyorum acaba gebelikte bu ilaci kullanan oldumu

5 Cevaplar

0 oy
(780 puan) tarafından cevaplandı
Tatlım Allah bebeğini hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin. Bence zor da kalmadıkça ilaç kullanma. Hele ki doktorunla görüşmedikçe ilaç alma
0 oy
(780 puan) tarafından cevaplandı
Ben de 5. ayımda mide yanmaları yaşamıştım. Özellikle geceleri. Sonradan fark ettim ki baharatlı yiyecekler mide yanmasını daha çok arttırıyor. Ben hamileliğim boyunca ilaç kullanmamaya çalıştım. Sende yediklerine dikkat et belki yediklerinden kaynaklı mide yanması yaşıyorsundur.
0 oy
(780 puan) tarafından cevaplandı
Canım ben tv de izlemiştim aynı sorunu yaşıyordum. TV deki doktor 3 yudum soğuk süt içilmesini öneriyordu. Bende uyguladım ve gerçekten faydasını gördüm mide yanmam geçti. Sen de bi dene istersen.
0 oy
(780 puan) tarafından cevaplandı
Yaklaşık 3 haftadır bende de aynı sorun var. Doktorum hamur işlerini ve baharatları yasakladı. Soğuk süt ve elma yiyorum. Biraz mide yanmalarım hafifledi gibi bakalım ilerleyen zaman da ne olacak. Herkese sorunsuz hamilelik dönemi diliyorum.
0 oy
(780 puan) tarafından cevaplandı
Merhaba anne adayları bende de aynı sorun var ya sanırım hamilelerin genel sorunu bu. İlaç kullanmak yerine soğuk süt içilmesi gerektiğini duymuştum. Yorumlara bakılırsa işe yarıyormuş. Bende bir deneyeyim bakalım ne olacak. Bence doktorunun söylemediği hiç bir ilacı kullanma.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
20, Nisan, 2015 Hamilelik kategorisinde bebegim tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
13, Nisan, 2015 Hamilelik kategorisinde Ziyaretçi21 tarafından soruldu
0 oy
0 cevap
8, Mayıs, 2016 Bebek kategorisinde Ziyeretci tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
24, Mart, 2018 Hamilelik kategorisinde Melike tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap
8, Kasım, 2017 Hamilelik kategorisinde Vesile tarafından soruldu
Hoş geldiniz, Hamilelik Soruları sizlere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Lütfen platform kurallarına uyunuz.
...