0 oy
166 kez görüntülendi
Kadın Sağlığı kategorisinde tarafından
Merhaba kızlar, 25 yaşındayım ilk yıllar düzenli regl olurken son 1 yıldır düzenli regl olamiyorum. Bir ay oluyorsam 2 ay olmuyorum. Düzenli regl (adet dönemi) olmak için ne yapmam gerekiyor???

2 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ayyy aynı sorun bende de var. Ben strese girdiğim dönemler de regl olamıyorum :( Bütün belirtilerini yaşıyorum ancak bir türlü çözülmüyor. Sana tavsiyem soğan suyu kürünü denemen. Soğanı cezveye koy ve güzelce kaynat. Ilımasını bekledikten sonra 1 çay bardağı kadar sabah öğle ve akşam olacak şekilde iç. 15 gün boyunca soğan kürünü devam ettir. 1 hafta sonra regl olacaksın ve bu kürü 1 ay kadar devam ettir. Daha sonra regl (adet) olmak için soğan kürüne ihtiyacın kalmayacak.
0 oy
tarafından
Kızların ortak sorunlarından biri geç regl olma. Sıkıntılı ben doğum kontrol hapı kullanarak düzene koydum. Geç adet olmalarınla alakalı bir uzmanla görüşmende fayda war.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap
8, Ocak, 2016 Hamilelik kategorisinde Gamze tarafından soruldu
0 oy
0 cevap
1, Ocak, 2016 Hamilelik kategorisinde Merve tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
17, Şubat, 2015 Bebek kategorisinde Lale (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap
28, Şubat, 2017 Hamilelik öncesi kategorisinde Ayşe tarafından soruldu
0 oy
5 cevap
13, Kasım, 2016 Doğum sonrası kategorisinde Tuba tarafından soruldu
Hoş geldiniz, Hamilelik Soruları sizlere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Lütfen platform kurallarına uyunuz.
...