0 oy
212 kez görüntülendi
Hamilelik kategorisinde tarafından
Merhaba 15 haftalik hamileyim bi oğlum olacağını ogrendim ama çok kotu grip oldum atesim 38 bucuktan asagi dusmedi doktor antibiyotik vermedi suan atesim icin parol içtim fakat bogazlarim çok kötü agriyo gecmiyo doktor antibiyotik verirse bebegime zarari olabilir mi

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Merhaba bende aynı sorunu yaşamıştım. İdrar yolu iltihaplanmasından dolayı ateşim 38 buçuğun altına düşmedi. Doktorumun verdiği ilaçlardan başka ilaç kullanmadım. Hastalığın iletlerse antibiyotik verebilir. Benim idrar yolu iltihabımın bebeğe geçmesini önlemek için vermişti. Çok şükür bebeğim sağlıklı dünyaya geldi. İlacının yanında bol bol su iç, dengeli beslenmeye dikkat et. Hasta olan insanlardan uzak durmaya çalış. Havalar malum tam hasta olma havası. Çok geçmiş olsun.
0 oy
tarafından
Gebelikte ateş yükselmelerinde ilk başta antibiyotik vermiyorlar. İleri ki zamanlar da geçmezse verebilir. Bildiğim kadarıyla antibiyotik bebege zararlı değil. Doktor emin ol ona göre verir. Ancak dokturunun bilgisi dışında ilaç kullanma. Kardeşim hasta olmuştu ona vermedi parol kullandı senin gibi canım. Kendine dikkat et umarım bir daha hastalanmazsın. Allah acil şifalar versin.
0 oy
tarafından
Antibiyotik kullanımı artık çok zor olacak diye biliyorum ama ben yanılıyor olabilirim.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap
0 oy
7 cevap
25, Nisan, 2020 Hamilelik kategorisinde Nuriye tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
24, Mart, 2018 Hamilelik kategorisinde Melike tarafından soruldu
Hoş geldiniz, Hamilelik Soruları sizlere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Lütfen platform kurallarına uyunuz.
...