web analytics
0 oy
170 kez görüntülendi
Bebek kategorisinde tarafından soruldu
Bir buçuk yaşında oğlum var kızlar emziriyorum ama yetmiyor artık birşey değil yediremiyorum çok az yiyor bazense hiç yemediği oluyor akşama kadar doktor memeden kesmemi söyledi ama çok düşkün sizce ne yapmalıyım benim gibi olan var mı?

11 Cevaplar

0 oy
tarafından cevaplandı
Benim kızımda reflu vardı. 14 aylıkken sütü kesmemi önerdi. 18. Aya kadar kesmedim. Sütü kesince her şeyi yemeye başladı ama reflu tedavimiz de sonuç verdi. 14 ay sadece anne sütüyle büyüdü desem yeridir . Ama hiç zorlama yapmadım. Her çocuk farklıdır onu da göz önünde bulundurun. boyu kilosu normalse biraz daha emebilir. İştahsızlık sorunu başka sebebe dayalı olabilir.
0 oy
tarafından cevaplandı
Benimde 12 aylık bir oğlum var. Fazla memeye düşkün değil ama yemeğede düşkün değil. Geceleri halen çok fazla uyanıyor emiyor. Herkes memeden kesmeden ne uykusu ne yemesi düzene girer diyor ama ben 2 yaşına kadar emsin diye dua ediyorum. Bence bıraktırmayın emzirmek isteyip emziremeyen bir anne var. Uzun bir süre emzirmeyip yemek vermeyi deneseniz belki ise yarar. Annelik başından sonuna kadar sabır gerektiriyor. Kolaylıklar diliyorum bebeklerimizede bol iştah :)
0 oy
tarafından cevaplandı
Bizde aynıyız 13 aylığız ve düşkünüz yememiside uykumuzda düzenli değil emsin daha 2 yaşına çok var
0 oy
tarafından cevaplandı
Çok düşkün bende iki yaşına kadar emzirmeyi düşünüyorum ama zayıf biraz 9.5 kilo boyu uzuyor ama kilo almıyor doktor kan şurubu verdi onu da içmiyor
0 oy
tarafından cevaplandı
Kan şurubu biraz tadı kötü oluyor ben bile tiksinmiştim. Doktor toz şase vermisti bize isterseniz onu bir deneyin. İsterseniz ismini yazayım doktorunuza danışın.
0 oy
tarafından cevaplandı
Kilosu normal bence emzirmeye devam edin.
0 oy
tarafından cevaplandı
Aynen sabır gerektiriyor annelik ama onlar iyi olduğu sürece mutlu olur katlanırız yavrularımıza sizlerden fikir almak konuşmak iyi geldi teşekkür ederim hepinize :)
0 oy
tarafından cevaplandı
Canım anne sütüde çok değerli ve mucizevi bir olay. Birde memeye düşkün olan bir çocuğun çok aciliyeti yoksa bıraktırılmaması gerektiğine inaniyorum. Hayatı boyunca yemek yiyecek ama anne sütü en fazla bir yıl daha alacak. Tabiki bu benim görüşüm. siz çocuğunuz iyiligini düşünerek en doğru karar neyse onu verirsiniz tabi.
0 oy
tarafından cevaplandı
Bende emzirme taraftarıyım aslında kızım var büyük o emmemişti pek. Doktorda kesin deyince fikrinizi almak istedim
0 oy
tarafından cevaplandı
Yemek yemiyor çocuk sağlığı için kesicen tabi, kesicen yemeye düşücek. Memeyi oyun haline getirirp emip onunla avutuyor kendini tuz sür az az bir kaç güne kes verme meme sonra bir haftaya yemeğe düşüyor yemek yiyor meme yaşı geçmiş artık
0 oy
tarafından cevaplandı
Ayy benimki herşeyi yiyor üstüne emiyor öncesi emiyor gece emiyor saat başı 2 saatte bir ve 1 yaşına giricez 5 gün sonra meme bağımlısı felakat derecede oyalıyorum oyunlarla unutturarak çünkü yemek yeni yemiş oluyor meme istiyor hemen doktora sorucam bende kilo alımıda çok olmamıştı 1 ay öncesi ben kilo kaybettim çok 39 kiloya düstüm bende bir sorucam napmam gerekiyor diye hicbisey soylemiyorlar ki kaç doktor gezdim sağlığımız yerinde ama olan bana oldu kısaca

İlgili sorular

0 oy
3 cevap
29, Eylül, 2015 Bebek kategorisinde Azra tarafından soruldu
0 oy
3 cevap
20, Temmuz, 2015 Bebek kategorisinde Gamze yns tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap
1, Ekim, 2017 Bebek kategorisinde İlkay tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap
31, Ağustos, 2017 Bebek kategorisinde Tülay tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
29, Ağustos, 2016 Bebek kategorisinde Habibe tarafından soruldu

716 soru

2.5k cevap

161 yorum

227 kullanıcı


Hoş geldiniz, Hamilelik Soruları sizlere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Lütfen platform kurallarına uyunuz.
...