0 oy
633 kez görüntülendi
Hamilelik kategorisinde tarafından
Arkadaşlar merhaba, ilk gebeliğim ve normal doğumu çok istememe rağmen zorunlu sezeryan olmak durumundayım.. Bugüne kadar hep normal istediğim için. sezeryan doğumla ilgili konularla pek ilgilenmedim ama şimdi tecrübeli olanlarınızın bilgisine çok ihtiyacım var.. Öncelikle epidural sezaryen olacağım, doğum öncesi, doğum sırası ve sonrasında, hastanede ve evde dikkat etmem gerekenler neler? Hasta pedi olarak hangisini tercih etmeliyim (kulot şeklindemi yada normal ped şeklindemi) ? Yanıma gecelik mi pijama mı almalıyım? Ve aklınıza gelen diğer hususlar varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim. işe yarayacak her türlü bilgiye ihtiyacım var. Şimdiden tesekkür ederim..

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben sezeryan oldum. Doğum öncesi gecelik vardı üzerimde, ameliyata girerken çıkarıp mavi önlük giydirdiler. Sonrası için kesinlikle pijama giy. Çünkü dikiş yerine bakmak kolay olur. Dr lar geliyor ya geceliği yukarı toplamak zor olur. Hasta pedini ped şeklinde kullan. Çünkü dikişler zorlar kilot şeklinde olanı giyme sırasında.
0 oy
tarafından
Bol bol nescafe al yanına ilk gün için uzun gecelik al gaz çıkarman lazım bol bol yürümelisin ve korkma dikişleri düşünme heyecan yapma gaz için ılık şerbet iç ben ilk günden 4 kat indim çıktım merdivenlerden ama 3. Gün çıkartabildim gazımı tek derdin gaz olacak emin ol onu atlatınca birşey kalmıyor kanama için ilk önce hasta bezi veriyorlar ben dependin külodunu hala kullanıyorum taşmıyor dikişi acıtmıyor ama mutlaka kafein al mutlaka yoksa çok ağrın oluyor
0 oy
tarafından
Çok tesekkurler arkadaslar
0 oy
tarafından
Spinal anestezi olmanı tavsiye ederim. Detaylı anlatıyorum sana önce odanda damar yolun açılıyor sonra mavi önlük giyiyorsun sonra ameliyathaneye gidiyorsun belinden iğne oluyorsun birden alt tarafın uyuşuyor hisstmiyorsun sonra onlar başlıyor tabi sen anlamıyorsun bir bakıyorsun bebeğin çıkmış ağlama sesi  sonra odana çıkıyorsun içten normal dikiş dıştan estetik oluyorsun dikiş olmuyor yani yapıştırma o gece hastanede kalıyorsun sabaha kadar arada iğne oluyorsun hiç sancın olmuyor. Hee odaya çıktıktan 3 saat sonra bacaklarını hissetmeye başlıyorsun ve hemen yürütülüyorsun. Gaz falan diyen arkadaşlar var ama ben öyle bişey yaşamadım doktorda demedi zaten gaz falan sonra sabah çıkıyorsun hastaneden

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
3, Ağustos, 2015 Hamilelik kategorisinde Nehir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap
22, Kasım, 2015 Hamilelik kategorisinde Tuğba tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
7, Haziran, 2015 Hamilelik kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
21, Ocak, 2015 Hamilelik kategorisinde Burcu tarafından soruldu
0 oy
6 cevap
23, Eylül, 2019 Doğum sonrası kategorisinde Figen tarafından soruldu
Hoş geldiniz, Hamilelik Soruları sizlere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Lütfen platform kurallarına uyunuz.
...