0 oy
206 kez görüntülendi
Hamilelik kategorisinde tarafından
Birşey sorucam, sırt üstü yatıp ayağımızın altına yastık koysak bebek için sakıncası olurmu, zaten yastık koymadan yatamıyorum kramp giriyor ayağıma izin vermiyor, ama bir şekilde rahat ediyorum gerilir mi sizce? Hamilelikte hangi pozisyonda yatılmalı?

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sırt üstü yatmak bebeğin kordonunun boynuna dolanması riski taşıyormuş canım. Gece yatarken sırt üstü yatmamaya özen göster,farkettiğin an sağa veya sola pozisyon değiştir. Ayaklarının altına arasına, belinin arkasına yastık koymanda herhangi bir sorun yok rahat edebilmen için koyabilirsin kuzum .
0 oy
tarafından
Sırt üstü yatarken yastık koysam bile sakıncalımı yani? Sağa sola yatnca uyuyamıyorum ki :( sanki bebeğin üstüne yatıyormuşum gibi geliyor
0 oy
tarafından
Bebeğin üstüne yatıyormuşsun hissini yok etmek için canım hafif sırtüstü gibi ama sol yanına doğru ya da soluna doğru yat. Belini yastığa daya yani. Tamamen sırt üstü yatma. Yanlara meyilli uyu. Bende de yanlarıma yatınca bebiş kuduruyor ama sana söylediğim gibi sırtımı yastığa dayayıp yanlara meyilli yatıyorum
tarafından
Tamam canım çok sağol

İlgili sorular

0 oy
3 cevap
10, Ocak, 2016 Hamilelik kategorisinde Alya tarafından soruldu
0 oy
4 cevap
2, Eylül, 2015 Hamilelik kategorisinde Eda tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
4 gün önce Hamilelik kategorisinde Ayşe tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
28, Mayıs, 2020 Hamilelik kategorisinde Halide tarafından soruldu
Hoş geldiniz, Hamilelik Soruları sizlere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Lütfen platform kurallarına uyunuz.
...