0 oy
242 kez görüntülendi
Doğum sonrası kategorisinde tarafından
Kızlar doğumdan sonra kilo verebildiniz mi ?? Özellikle sezaryen ile olanlar ben veremiyorum ve moralim çok bozuluyor 86 kilo ile girdim 70 ile çıktım doğumdan şuan 78 oldum :((( spora da yeni başladım puffff

3 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Hamilelik döneminde alınan kilolar kadınların ortak noktası olmaya başladı. Doğum yaptıktan sonra ilk hafta yaklaşık olarak 7 kilo direk verirsiniz. Hamilelik döneminizde maksimum 12 kilo almış olmanız gerekiyor. Eğer 12 kilodan fazla kilo aldıysanız biraz zorlanabilirsiniz.

Doğumdan sonraki ilk altı hafta rahim kendini toparlayacak ve vücuttaki fazla kilolar kendiliğinden gidecektir. Tabi ki bu süre içerisinde sağlıklı beslenmeye dikkat ettiyseniz 1 veya 2 kilo ekstradan verebilirsiniz. Ancak kendinizi tatlıya kaptırdıysanız kilo vermek yerine almış olabilir ve hamile görüntünüz kalabilir.

Lohusalık döneminde sağlıklı beslenmeye dikkat ettiğiniz takdirde en fazla 4 kilo kadar fazlanız kalır. Unutmayın ki fazla kilolarınızı 9 ay gibi bir sürede aldınız. Hemen eski görüntünüze kavuşmayı bekleyiniz. Kendinize 9 ay süre tanıyın. Tek yapmanız gereken yediklerinize dikkat edin tatlıdan uzak durun. Diyet yapmaya bile gerek kalmayacağını göreceksiniz. Emzirme süresinde diyet yapmamanızı öneriyoruz.

Doğum sonrası yapmanız gerekenler;

Dengeli beslenmeye dikkat edin her besin grubundan porsiyonlarınızı az tutarak yemeye çalışın.

Tatlı ve abur cuburdan uzak durarak besinlerinizi dikkatli seçin.

Karın kaslarınızın eski formuna dönmesi için mutlaka egzersiz yapmanız gerekir. Karın kasları egzersizini her gün mutlaka yapın. Eğer sezaryen doğum yaptıysanız egzersizinizi arttırın.

Uzun yürüyüşler yapın.

Akşam yemek tercihini hafif besinleri seçin.  Ara öğünlerde meyve yoğurt tüketin.

Normal doğum yaptıysanız egzersizlere doğumdan sonraki gün hemen başlayabilirsiniz. Sezaryen doğum yaptıysanız doktorunuza danışın.

Yavaş hareketler yapın ani hareketlerden uzak durun.

Doğumdan sonra korse kullanın. Bu karnınızın toparlanmasına biraz da olsa yardımcı olacaktır. Bütün gün korse ile dolanmayın günde 3 saat takmanız yeterli olacaktır.
0 oy
tarafından
Onbeş gün önce doğum yaptım 15 kilo almıştım 13 kilosu gitmiş. sezeryanla yaptım. Ama şu an herşeyi yiyorum sırf süt olsun diye. almam an meselesi. 56 ile hamile kalmıştım
0 oy
tarafından
51 le hamile kaldım 69 la doğuma girdim sezeryan oldum şuan 55 kiloyum hiçbirsey yapmadım kesinlikle bünyeyle alakalı hiç moral bozucak bir durum yok arkadaşım sen annesin emziriyorsun merak etme ayaklansınlar tüğsiklet oluruz

İlgili sorular

0 oy
4 cevap
30, Eylül, 2015 Doğum sonrası kategorisinde Ferda tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
1, Aralık, 2015 Doğum sonrası kategorisinde Gülsüm tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
9, Ocak, 2017 Doğum sonrası kategorisinde Yasemin tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
28, Ocak, 2015 Doğum sonrası kategorisinde Büşra tarafından soruldu
Hoş geldiniz, Hamilelik Soruları sizlere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Lütfen platform kurallarına uyunuz.
...