0 oy
13.2k kez görüntülendi
Hamilelik kategorisinde tarafından
Kızlar 18+6 haftalık hamileyim. Dün akşam ve bugün öğlen iç çamaşırım Islanmış ama koku ve renk yok sadece ıslaklık var acaba suyum mu sızıyor yada başka neden olabilir

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende 18+3 haftalığım akıntı oluyor ama rahatsız oluyorsan yani çoksa doktora sor
0 oy
tarafından
Doktora salı günü gidicem sorarım ama önemli birşey mi ki önemli birşeyse hemen yarın acil deyip gideyim dedim de baya fazlaydı akıntı o kadar çok olurmuki
0 oy
tarafından
Bilemiyorum ki git olmazsa Allah korusun birşey olmasın
0 oy
tarafından
Bende korktum Karnım da taş gibi zaten belim ağrıyor bugün yarın gideyim en iyisi ben
0 oy
tarafından
Gebelik dönemindeki vajinal akıntı anne adaylarının çoğunda görülmektedir. Gebeliğe bağlı nedenlerle de bu kakıntı artış gösterebilir.

Gebelik dönemindeki bu akıntılar çoğunlukla tedavi gerektirmez. Gebelikte karşılaşılan akıntılar vajinal enfeksiyonlar akıntıya neden olabilir.  Hamilelik boyunca rastlanılan enfeksiyonların nedeni mantar, bakteriler ve ya parazitler olabilir.
Enfeksiyonlar içerisinde en çok Gardnerella vajinalisi en çok karşılaşılanlar arasındadır. Cinsel bulaşmanın söz konusu olmadığı bir akıntıdır. Genel olarak ince kıvamlı, gri, balık kokusu veren akıntı tipi bulgusudur.

Akıntılar mantar oluşumundan dolayı olabilir. Kadınların çoğu mantar enfeksiyonu geçirebilir. Anne adaylarının muayene esnasında doktoru görebilir. Annenin şikâyeti yoksa tedavi gerektirmez.

Trichomonas vajiniti anne adaylarında çok az görülür. En önemli belirtisi kötü kokusudur. Cinsel yolla bulaşabilir. O zaman eşinde tedavi görmesi gerekir. Erken doğuma neden olabilir.

Vajinal akıntılardan korunmak ve enfeksiyonlara maruz kalmamak için pamuklu çamaşırlar kullanmanız gerekmektedir. Günlük hijyen pedleri kullanmanız faydalı olacaktır. Kullanamıyorsanız da günde en az iki kere iç çamaşırınızı değiştirmeniz gerekir. Çamaşırlarınızı deterjanla değil sabunla yıkamaya özen gösterin. Mutlaka çamaşır ağlarınızı ütüleyin. Kızgın ütü böylelikle enfeksiyonun önüne geçmesine yardımcı olacaktır.
0 oy
tarafından
Bende 20 haftalık hamileyim ıslaklık geldi ardından kanamam oldu doktorum teleşkenecek bişi yok dedi ama yinede çok korkuyorum

İlgili sorular

0 oy
5 cevap
0 oy
4 cevap
26, Nisan, 2020 Hamilelik kategorisinde Merve tarafından soruldu
0 oy
10 cevap
20, Ocak, 2019 Hamilelik kategorisinde Mickeymouse tarafından soruldu
Hoş geldiniz, Hamilelik Soruları sizlere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Lütfen platform kurallarına uyunuz.
...